Aktualności

Nietypowy motorower i mężczyzna podejrzewany o jego kradzież w rękach policjantów

Data publikacji 04.02.2021

Unikatowy motorower i spawarkę odzyskali buscy policjanci. We wtorek do Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wpłynęło zgłoszenie o kradzieży pojazdu i sprzętu spawalniczego. 70-latek oszacował straty spowodowane przestępstwem na kwotę prawie 10 000 zł. Następnego dnia kryminalni ustalili i zatrzymali osobę podejrzewaną o dokonanie kradzieży. 22-latek trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze odzyskali część utraconego sprzętu, a także nietypowy motorower. Za kradzież kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek wieczorem do buskich stróży prawa zadzwonił 70-letni schorowany mężczyzna. Mieszkaniec gminy Busko – Zdrój zgłosił, że na przełomie stycznia i lutego tego roku, ktoś dokonał kradzieży mienia na jego szkodę. Z budynku gospodarczego zginął unikatowy motorower, sprzęt spawalniczy oraz drobne narzędzia. Poszkodowany ze względu na chorobę, dopiero na początku lutego zorientował się, że został okradziony. Wartość utraconego mienia oszacował na kwotę prawie 10 000 zł. Jak ustalili śledczy, na jednym z zagranicznych portali aukcyjnych wartość motoroweru dochodzi do kwoty rzędu 2200 Euro. Policjanci przystąpili do ustalania osoby bądź osób, które mogą mieć związek z kradzieżą. Ostatecznie podejrzenia śledczych skupiły się na
22-latku, który wczoraj został zatrzymany. Mężczyzna zmieniał swoje zeznania, w końcu jednak przyznał się do kradzieży. Policjanci odzyskali spawarkę, którą 22-latek wraz z innymi sprzętami służącymi do spawania zastawił w lombardzie. Odzyskany został także unikatowy motorower, który zdążył już zmienić właściciela. Nie cieszył się on długo nowym nabytkiem. Śledczy prowadzą czynności zmierzające do odzyskania pozostałych skradzionych przedmiotów.

Konsekwencją kradzieży może być kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.    

Opr. TP

  • Motorower odzyskany przez buskich policjantów
    Motorower odzyskany przez buskich policjantów
  • Motorower odzyskany przez buskich policjantów
    Motorower odzyskany przez buskich policjantów
  • Motorower i spawarka odzyskana przez policjantów
    Motorower i spawarka odzyskana przez policjantów