Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądź obojętny, pomóż osobom bezdomnym

Data publikacji 28.11.2014

Krótszy dzień, coraz niższe temperatury oraz porywisty wiatr to niechybny znak zbliżającej się zimy. Te trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych, w podeszłym wieku czy samotnych. Dlatego też policjanci patrolujący ulice w ciągu najbliższych miesięcy będą zwracać szczególną uwagę na miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać. Będą również przekonywać je do skorzystania z możliwości noclegu w specjalnych placówkach.

Coraz trudniejsze warunki atmosferyczne, jakie czekają nas w najbliższych tygodniach mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych, w podeszłym wieku czy też samotnych. To właśnie ci mieszkańcy naszego regionu mogą być najbardziej narażeni na wyziębienie organizmu, a co za tym idzie na śmierć. Podobne zagrożenia dotyczą również osób będących pod wpływem alkoholu bądź też innych podobnie działających środków. Dlatego też, jak w poprzednich latach, policjanci patrolujący ulice miast szczególnie będą kontrolować klatki schodowe, opuszczone budynki czy altanki na działkach ogrodowych czyli wszystkie te miejsca, gdzie bezdomni mogą się próbować chronić przed zimnym wiatrem i mrozem. Policjanci w każdym przypadku napotkania takich osób będą proponować im schronienie w noclegowi.

Prosimy o zainteresowanie się losem sąsiadów bądź innych znanych osób, które są niepełnosprawne, samotne bądź w podeszłym wieku i wymagają pomocy. Jeśli nie będziecie Państwo mogli im pomóc osobiście poinformujcie o nich Ośrodek Pomocy Społecznej bądź Policję. Nie przechodźcie obojętnie również obok osób nietrzeźwych, a szczególnie tych znajdujących się pod znacznym działaniem alkoholu. Państwa telefon na Policję informujący o takich osobach może uratować je przed wychłodzeniem i przed zamarznięciem. Noc spędzona o tej porze roku na wolnym powietrzu przy dodatkowym osłabieniu organizmu może się skończyć tragicznie.

Nie bądźmy obojętni. Informujmy o takich przypadkach korzystając z bezpłatnego nr tel.: 997 lub 112.

Powrót na górę strony