Prawa Człowieka
Rozmiar czcionki
- Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach ds. Ochrony Praw Człowieka
- Standardy praw człowieka w pracy policji
- Procedury antymobbingowe i antydyskryminacyjne
-
Czy wiesz, że? Czy wiesz, że 10 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka?
-
14. Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu Przestępstwo handlu ludźmi to współczesna forma niewolnictwa stanowiąca jedną z najcięższych zbrodni, godząca w wolność i godność ludzką. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. Aby uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, by nie zostać ofiarą tego przestępstwa 18 października, corocznie od 14 lat, obchodzony jest Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu.
-
Czy wiesz, że? Czy wiesz, że w Policji od 15 lat funkcjonuje sieć policyjnych pełnomocników ds. ochrony praw człowieka? Z okazji obchodzonego 10 grudnia Światowego Dnia Praw Człowieka publikujemy trzecią rozmowę socjolog dr Joanny Górskiej z mł. insp. Krzysztofem Łaszkiewiczem, Pełnomocnikiem Komendanta Głównego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka.
-
Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi Przestępstwo handlu ludźmi to współczesna forma niewolnictwa stanowiąca jedną z najcięższych zbrodni, godząca w wolność i godność ludzką. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. Aby uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, by nie zostać ofiarą tego przestępstwa, corocznie od 13 lat, 18 października w sposób szczególny obchodzony jest Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi.
-
Podsumowali działania na rzecz ochrony praw człowieka Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach odbyła się odprawa koordynatorów ds. ochrony praw człowieka województwa świętokrzyskiego. Udział w niej wziął Pierwszy Zastępca Komendanta insp. Artur Bielecki oraz mł.insp. Gerard Bach z Komendy Głównej Policji.
-
Osiągnięcia i wyzwania polskiej Policji w zwalczaniu i przeciwdziałaniu przestępczości handlu ludźmi Handel ludźmi jest jednym z najbardziej haniebnych bolączek naszego świata - okrutną formą pogwałcenia praw człowieka, czyniącą z życia ludzkiego przedmiot handlu, sprzedaży, eksploatacji, nadużyć. Żaden kraj nie jest od niego wolny, a miliony ludzi są nim nadal zagrożone. Rolą każdego z Państw jest zapewnienie przede wszystkim ochrony oraz wsparcia ofiarom handlu ludźmi i osobom szczególnie zagrożonym tym procederem oraz przeciwdziałanie działaniom przestępczym w tym aspekcie.
-
Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi 18 października w całej Unii Europejskiej obchodzony jest po raz kolejny Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec. Warto przypomnieć, że m.in. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach, w strukturach Wydziału Kryminalnego funkcjonuje specjalnie utworzony zespół, którego funkcjonariusze zajmują się przeciwdziałaniem oraz zwalczaniem przestępstw o charakterze handlu ludźmi. Osoby mające informacje o tego typu przestępczości mogą je anonimowo przekazać policjantom za pośrednictwem numeru telefonu: 41 349 24 14.
Wybierz Strony
- wstecz o 5 <<
- poprzednia <
- 1
- 2
- dalej o 5 >>
- następna >