Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Powiatowa inauguracja kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

Data publikacji 07.01.2025

W minioną sobotę buscy mundurowi w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie zainaugurowali na terenie powiatu kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Podczas spotkania z dziećmi i ich rodzicami policjanci opowiadali jak ważne jest używanie elementów odblaskowych podczas poruszania się po zmroku poza obszarem zabudowanym oraz o tym jak bezpiecznie spędzić czas podczas zbliżających się ferii zimowych.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Stopnicy wraz z oficerem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju na zaproszenie „Stowarzyszenia Warszawka” spotkali się w minioną sobotę z dziećmi i ich rodzicami. Kilkugodzinne spotkanie odbyło się w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. W trakcie jego trwania, na terenie powiatu buskiego zainaugurowana została kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Po przywitaniu uczestników przez organizatora oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pacanów Pana Krzysztofa Eliasza przyszła kolej na wystąpienie mundurowych. Policjanci omówili zasady poruszania się po drogach przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, szczególną uwagę zwrócili na używanie elementów odblaskowych. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi omówili zasady wyboru bezpiecznego miejsca do zabawy, kategorycznie przestrzegali przez wykorzystywaniem zamarzniętych zbiorników wodnych do uprawiania sportów zimowych. Podczas pogadanki z dorosłymi, funkcjonariusze zademonstrowali atrapy najpopularniejszych narkotyków i uświadamiali rodzicom jakie symptomy mogą świadczyć o zażywaniu substancji psychoaktywnych przez dzieci i młodzież.

Niespodzianką było spotkanie uczestników z Mikołajem.

Opr. TP

  • Spotkanie z policjantami
  • Spotkanie z policjantami
  • Spotkanie z policjantami
  • Spotkanie z policjantami
  • Spotkanie z policjantami
  • Spotkanie z policjantami
Powrót na górę strony