Dostępność

Dostępność Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju dla osób ze szczególnymi potrzebami

Dostępność architektoniczna siedziby głównej.

Siedziba Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, w której interesanci mogą załatwić sprawę znajduje się przy Alei Adama Mickiewicza 19 w Busku – Zdroju. Budynek oznaczony jest nazwą ulicy oraz numerem umieszczonym na ścianie budynku. Posiada też tablicę informacyjną znajdującą się po lewej stronie głównego wejścia.

Do budynku prowadzą 2 wejścia od al. Mickiewicza. Do wejścia głównego znajdującego się od strony zachodniej prowadzą schody. W pomieszczeniu recepcji, za szybą znajduje się stanowisko kierowania. Kontakt z policjantami pełniącymi tam służbę można nawiązać za pomocą interkomu. Personel stanowiska nie posiada przeszkolenia w zakresie języka migowego.

Przy wejściu znajdującym się od strony północnej znajduje się podjazd dla wózków. Po lewej stronie drzwi znajduje się przycisk dzwonka oraz videodomofon za pomocą których można przywołać służbę dyżurną. Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na parterze. W budynku nie ma windy. Toaleta dla osób poruszających się na wózkach znajduje się w pomieszczeniu recepcji.

W budynku nie ma tyflomap. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z recepcji i poruszają się po terenie KPP w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika KPP (osoby wprowadzającej).

Schody wyposażone są w poręcz. Pierwsze i ostatnie stopnie schodów oznaczone są taśmą kontrastową.

W budynku brak jest oznaczenia pomieszczeń tabliczkami z wypukłymi cyframi czy alfabetem Braille’a. Brak jest również dźwiękowych systemów nawigacji dla osób niewidomych. Toalety dla interesantów znajdują się na każdym piętrze budynku.

Budynek nie posiada parkingu dla interesantów, a tym samym wydzielonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością. Najbliższe parkingi znajdują się w odległości około 60 metrów, przy budynkach Urzędu Miasta i Gminy w Busku – Zdroju oraz Starostwa Powiatowego w Busku – Zdroju. Obie instytucje znajdują się przy al. Mickiewicza.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna siedziby głównej.

Obsługa stanowiska kierowania nie jest przeszkolona w zakresie PJM, SJM i SKOGN. Usługa tłumacza PJM i SJM online jest dostępna w dni robocze, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 w pokoju przyjęć interesantów.

Istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego w kontakcie z Komendą Powiatową Policji w Busku – Zdroju za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.  Aby dowiedzieć się, jak skorzystać z usługi tłumacza PJM/SJM online, w jednostce Policji lub przez Internet, należy wejść na stronę euslugi.policja.pl

Tłumacz języka migowego jest dostępny zgodnie z przepisami ustawy o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2011 r., nr 209, poz. 1243).

W budynku znajduje się przenośna pętla indukcyjna

Dostępność architektoniczna i komunikacyjno-informacyjna pozostałych budynków

Komisariat Policji w Solcu – Zdroju, ul. 1 – go Maja 10.

Komisariat mieści się w budynku Urzędu Gminy w Solcu – Zdroju przy ul. 1 – go Maja 10. Komisariat nie funkcjonuje całodobowo. Siedziba Komisariatu Policji oznaczona jest tablicą oraz numerem umieszczonym na ścianie budynku od strony ul. 1 – go Maja.

Do wejścia głównego prowadzą schody, znajdujące się po prawej stronie, po lewej stronie znajduje się podjazd dla wózków. Przy drzwiach usytuowany jest przycisk dzwonka służący do przywołania policjantów w przypadku, gdy pracownicy Urzędu Gminy zakończą pracę i drzwi zamknięte są na klucz.

Po wejściu do budynku i przejściu holu głównego, po skręceniu w prawo znajdują się drzwi do pomieszczeń biurowych Policji. Przy tych drzwiach znajduje dzwonek. Na dźwięk dzwonka do drzwi podchodzi pracownik cywilny komisariatu lub policjant i rozpytuje interesanta o powód wizyty, a następnie zaprowadza do odpowiedniego pokoju.

Policjanci nie posiadają przeszkolenia w zakresie języka migowego. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie.

W komisariacie ani na parterze budynku Urzędu Gminy nie ma toalety przystosowanej dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Budynek nie posiada windy.

W komisariacie nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz informacji głosowych.

Od strony północnej przy budynku znajduje się parking dla interesantów, gdzie wydzielone są 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Do wszystkich pomieszczeń komisariatu można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

Posterunek Policji w Wiślicy, ul. Władysława Łokietka 3.

Budynek, w którym interesanci mogą załatwić sprawę znajduje się przy ul. Władysława Łokietka 3 w Wiślicy. Posterunek nie funkcjonuje całodobowo. Siedziba oznaczona jest tablicą informacyjną na ścianie budynku.

Wejścia główne znajdujące się na równi z chodnikiem. Po wejściu do budynku i przejściu do holu głównego, znajduje się toaleta dla interesantów, która przystosowana jest również dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

W pomieszczeniu poczekalni znajduje się okienko, za którym siedzi policjant rozpytujący interesanta o powód wizyty, a następnie zaprowadza do odpowiedniego pokoju. Policjanci nie posiadają przeszkolenia w zakresie języka migowego. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Budynek jest parterowy.

Od strony południowej przy budynku znajduje się parking dla interesantów, gdzie wydzielone jest 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

W posterunku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz informacji głosowych.

Do wszystkich pomieszczeń posterunku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

Komisariat Policji w Stopnicy, ul. Kościuszki 11.

Komisariat mieści się w piętrowym budynku przy ul. Kościuszki 11 w Stopnicy. Komisariat nie funkcjonuje całodobowo. Siedziba Komisariatu Policji oznaczona jest tablicą umieszczoną na ścianie budynku od strony ul. Kościuszki.

Wejście główne znajduje się od strony wschodniej. Do budynku prowadzą schody, a także znajduje się podjazd dla wózków. Przy drzwiach, po lewej stronie usytuowany jest przycisk dzwonka służący do przywołania policjantów w przypadku, gdy prowadzą czynności służbowe na piętrze budynku.

Po wejściu do budynku, w holu głównym, po lewej stronie od głównego wejścia znajduje się pomieszczenie, w którym przebywa pracownik cywilny obsługujący interesantów. Pracownik cywilny ani policjanci nie posiadają przeszkolenia w zakresie języka migowego. Dla osób na wózkach dostępny jest tylko hol i pomieszczenia na parterze. Przejście z holu głównego do dalszej części obiektu zabezpieczone jest drzwiami, przez które może przejechać osoba poruszająca się na wózku. Z powodu braku platform przyschodowych i windy interesanci z niepełnosprawnością ruchową obsługiwani są na parterze budynku. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie.

Toaleta dla interesantów znajduje się w holu głównym i jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Budynek nie posiada wydzielonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością.

W posterunku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz informacji głosowych.

Do wszystkich pomieszczeń komisariatu można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

Policyjny Punkt Przyjęć Interesantów w Nowym Korczynie, ul. Tarnowska 5.

Punkt mieści się na parterze budynku „Biblioteka Centrum Kultury w Nowym Korczynie”. Wejście znajduje się po północnej stronie budynku. Przed wejściem do budynku znajdują się dwa schodki. Po wejściu do budynku znajduje się pomieszczenie klatki schodowej i dwa schodki, po pokonaniu których na wprost znajduje się pomieszczenie punktu przyjęć interesantów.

Na klatce schodowej przytwierdzona jest poręcz służąca do podtrzymania.

Wejście do budynku nie jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Przed wejściem do budynku nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Na miejscu jest toaleta, lecz nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Policjant pełni dyżur w tym miejscu w każdy czwartek w godz. 12:30 do 13:30.

Policyjny Punkt Przyjęć Interesantów w miejscowości Gnojno 145

Punkt mieści się na piętrze budynku Urzędu Gminy. Prowadzą do niego schody.  Brak podjazdów dla osób niepełnosprawnych, brak windy. Brak toalety przystosowanej dla osób niepełnosprawnych.

Przed budynkiem jest jedno miejsce parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Policjant pełni dyżur w tym miejscu w każdą środę od godz. 8:30 do 9:30.

Policyjny Punkt Przyjęć Interesantów w miejscowości Tuczępy 37.

Punkt mieści się na parterze, przy wejściu do budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Obok schodów przed wejściem znajduje się podjazd dla osób na wózkach. Toalety nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Przed budynkiem znajdują się 2 miejsce parkingowe po obu stronach schodów przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Policjant pełni dyżur w tym miejscu w każdą środę od godz. 12.00 do 13.00.

Policyjny Punkt Przyjęć Interesantów w Pacanowie, ulica Rynek 13.

Punkt mieści się przy wejściu na parterze budynku Urzędu Miasta i Gminy. Obok schodów przed wejściem znajduje się podjazd dla osób niepełnosprawnych. Toalety przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się winda.

Bezpośrednio przed budynkiem brak jest miejsc parkingowych. Miejsca parkingowe znajdują się w odległości 10 metrów od budynku i są tam 2 stanowiska przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Policjant pełni dyżur w tym miejscu w każdy czwartek od godz. 10.00 do 11.30.

Powrót na górę strony