Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Dziś (29.02.2024 r.) rozpoczyna się plebiscyt #SuperDzielnicowy 2024, który będzie jednym z wydarzeń realizowanych w 2024 r. w ramach wspólnej akcji społecznej Komendy Głównej Policji oraz Telewizji Puls #DzielnicaBEZstrachu. Tegoroczna edycja, ze względu na duże zainteresowanie ze strony uczestników poprzedniej edycji, została znacznie wydłużona, możliwość oddania głosu na „swojego dzielnicowego” trwać będzie aż do końca kwietnia br. Celem akcji społecznej #DzielnicaBezStrachu jest zainteresowanie społeczeństwa problematyką bezpieczeństwa utrzymane w lekkiej konwencji, zaś samego plebiscytu zbliżenie dzielnicowych z mieszkańcami poprzez wyłonienie #SuperDzielnicowego 2024 oraz znalezienie najaktywniejszych polskich dzielnic w plebiscycie internetowym.
Dodano: 29.02.2024 -
Do mieszkańców Buska – Zdroju wczoraj po raz kolejny dzwonili oszuści. Policjanci odnotowali 8 prób wyłudzenia pieniędzy przez przestępców działających pod legendą „na córkę”. Prowadzone działania profilaktyczne oraz ostrzeżenia publikowane w środkach masowego przekazu przyniosły założony skutek i żadna z osób nie dała się nabrać przestępcom. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 8 lat.
Dodano: 29.02.2024 -
Wczoraj policjanci z komisariatu w Stopnicy zostali poproszeni przez załogę karetki pogotowia ratunkowego o asystę. 38-letni mieszkaniec gminy Gnojno wezwał ratowników, a kiedy medycy byli na miejscu zażądał od nich, żeby pobrali od niego krew do badań. Za wywołanie niepotrzebnej czynności fałszywą informacją funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.
Dodano: 28.02.2024 -
Tematyka dwunastej edycji projektu w roku szkolnym 2023/2024 związana jest z wymienionymi poniżej zagadnieniami oraz z hasłem Dnia Bezpiecznego Internetu 2024 „Działajmy razem na rzecz lepszego Internetu”. Realizacja projektu możliwa jest dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz sponsorom, włączającym się w realizację tego przedsięwzięcia.
Dodano: 28.02.2024 -
Służbę na terenie Buska – Zdroju w nocy z piątku na sobotę pełnili kryminalni. Będąc na ulicy Kusocińskiego, byli świadkami wykroczenia popełnionego przez kierującego oplem. Mężczyzna wyprzedził ich nieoznakowany radiowóz, na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierujący ukarany został mandatem karnym w kwocie 1500 zł oraz 15 punktami. Wkrótce straci też uprawnienia do kierowania pojazdami.
Dodano: 26.02.2024 -
Na terenie Polski ruszają ćwiczenia wojskowe państw członkowskich NATO pod kryptonimem Dragon-24. To kluczowy element wspólnych ćwiczeń Steadfast Defender-24 Wojsko Polskie podkreśla, że to ćwiczenia o charakterze defensywnym, nie są skierowane przeciwko żadnemu państwu. W najbliższych dniach można się spodziewać obecności kolumn wojskowych na drogach i utrudnień w ruchu. Kolumny będą eskortowane i zabezpieczane przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego, we współpracy z Policją.
Dodano: 26.02.2024 -
Na długo zapadnie w pamięci 20-latka noc z soboty na niedzielę. Wtedy to kierując pojazdem marki Volkswagen w centrum Buska – Zdroju nie zastosował się do znaku „STOP”. Popełnione wykroczenie to dopiero początek poważniejszych kłopotów. Mieszkaniec uzdrowiskowej gminy zignorował polecenie wydane przez policjantów za pomocą sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych do zatrzymania pojazdu i próbował im uciec. Po kilkunastokilometrowym pościgu został zatrzymany. Mężczyzna był trzeźwy, nie posiadał też zabronionych prawem środków i przedmiotów. Nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie co skłoniło go do takiego zachowania. Kodeks karny za niestosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Dodano: 25.02.2024 -
Związek Banków Polskich, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP, Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości oraz Komenda Główna Policji ostrzegają!
Dodano: 22.02.2024 -
Od 21 lat obchodzimy w Polsce Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw, przypadający 22 lutego. Co roku w tym czasie Ministerstwo Sprawiedliwości koordynuje obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem (19-23 lutego). To wyjątkowa okazja do zwrócenia uwagi na potrzeby i prawa ofiar przestępstw oraz propagowania środków ochrony i wsparcia dla nich. Podczas Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem każda zainteresowana osoba będzie mogła uzyskać bezpłatną poradę prawną w wielu instytucjach, w tym w jednostkach Policji w całym kraju.
Dodano: 22.02.2024 -
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o kolejnej kampanii, która polega na rozsyłaniu przez cyberprzestępców wiadomości mailowych rzekomo pochodzących od Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia.
Dodano: 21.02.2024